neděle 18. ledna 2015

Odpovědi

Občas se to stává, aniž bych položila (vědomě a nahlas) otázku, přijde mi náhle odpověď. Odpověď z nečekaného zdroje v nečekanou dobu, ale přesně sedí na téma, které je pravě naprosto aktuální v mém životě. A když je potřeba ještě kus do skládanky, přicházejí odpovědi hodinu za hodinou, den za dnem. A já takové odpovědi "sbírám" právě teď.
Před vánočními svátky jsem se rozešla s přítelem (aby to bylo přesné - on se mnou). Asi tady nemusím rozepisovat, jak "pohodové" letošní svátky byly. Prošla jsem tímto obdobím jak na horské dráze, hodně nahoru a pak hodně dolů, po hlavě a ještě se v tom pěkně vykoupat. Ještě stále jsou ve mně dozvuky tohoto vztahu a tak bych se pořád ještě neoznačila za "uzdravenou".

Ale došla mi velká spousta věcí a jak jsem psala na začátku, přichází mi další a další informace, některé z vnějšku a jiné z mého nitra.
A tady bych se ráda podělila o video, které na mě vykouklo včera a které mě zas posunulo o kus dál

http://psychologie.cz/dary-temnych-obdobi/

A jen malý střípek z toho, co mi toto vyprávění přineslo.

Už před rozchodem jsem několik dní tušila a pak už věděla, že je něco špatně a zároveň s tímto obdobím nepohody jsem ztratila chuť doma uklízet.
Jen pro představu, jsem človíček, který miluje Vánoce, ozdoby a to naladění. A já se na tyhle Vánoce tak mooooc těšila, jak toto kouzlo předám zas o kousek dál. A já se prostě za nic na světě nedokázala dostat do té nálady, abych si to doma naklidila, načančala, prostě tam něco chybělo. Vytáhla jsem pár ozdob, ale opravdu jen to nejnutnější, stromeček jsem ani nehledala.
A kdyby mi domů občas nepřišla návštěva, tak bych snad neuklízela vůbec. A včera mi došlo že je to v pořádku, že to neznamená, že jsem špína nebo líná. Prostě jsem potřebovala chvíli setrvat v tom "nepořádku" a dát si čas a nepospíchat na sebe.

A ono to opravdu zase přišlo, chuť uklidit, venku i uvnitř sebe, vyčistit, co se za tu dobu zaneřádilo a začít znovu, zas o trochu lépe a hlavně s nadšením a láskou.

A tak jsem včera doma řádila s vysavačem a hadrem a vytvořila si pro sebe kouzelné meditační místo a bylo mi krásně i při tom procesu a hlavně jsem si to celé užila.

Začala jsem zároveň s tím uklízet i sama v sobě ty zbytky zmatků, co tam zůstaly. Každý den kousek práce na sobě i v mém domově. Netlačím na sebe, nepospíchám. Vím, že mám tolik času, kolik potřebuji a že tento proces se nedá uspěchat.

S každým dnem je mi o něco lépe a můj byt vypadá zase jako místo vhodně pro žití a milování. Milování sama sebe a péči, kterou potřebuji dát sama sobě.

Dál si všímám těm malých znamení, které na mě vykukují ze všech stran a zas mám ten známý pocit

LOVE MY LIFEŽádné komentáře:

Okomentovat